Czy można poznać drugą osobę na sto procent? “Wyrwa” Wojciech Chmielarz

Bardzo lubię zaczytywać się w thrillerach, dlatego z wielką chęcią i sporymi nadziejami sięgnęłam po książkę “Wyrwa” autorstwa Wojciecha Chmielarza. Znałam jego poprzednie powieści, więc mniej więcej wiedziałam czego się spodziewać, ale to, co dostałam tym razem, przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Ta książka to prawdziwa petarda. Czyta się ją dobrze i szybko, wciąga i daje do myślenia. To rozrywka w najlepszym stylu, dlatego zachęcam każdego do czytania.

Podwójne życie żony

Głównym bohaterem “wyrwy” jest Maciej Tomski, który przeżywa naprawdę trudne chwile w życiu. Mężczyzna dowiaduje się, że jego żona zginęła w wypadku samochodowym. Musi te bardzo trudną wiadomość przekazać córkom, musi na nowo poukładać ich życie, ale także swoje. Nie jest mu łatwo odnaleźć się w tej nowej, niezaplanowanej sytuacji. Co gorsza, na jaw wychodzą pewne tajemnice, które związane są ze śmiercią kobiety. Janina zginęła w całkiem innym miejscu, niż faktycznie miała przebywać, dlatego w jego głowie pojawiają się pytania, na które Maciej będzie próbował za wszelką cenę uzyskać odpowiedź. Czy to się uda? Dlaczego żona nie była z nim szczera? Czy kobieta miała romans? Czy to na pewno był wypadek? Kto za tym stoi? Nie chcę zdradzać dalszych szczegółów dotyczących fabuły, dlatego zachęcam do przeczytania powieści i przeżycia samemu tej całej niełatwej historii. A może komuś z Was uda się rozwikłać tę kryminalną zagadkę?

Czy wyrwa w sercu kiedyś się zabliźni?

Wyrwa” to bardzo intrygująca powieść, której nie da się jednoznacznie ocenić. Są w niej elementy, które mnie bardzo mocno zachwyciły, ale były również takie, które sprawiały pewnego rodzaju niedosyt. Fabuła, jaką zaproponował autor, była niezwykle spójna i jak przystało na kryminał, miała także wiele niespodziewanych zwrotów akcji, co nadawało całej powieści odpowiedniego kształtu. Bohaterowie wykreowani są w sposób bardzo dokładny. Zadbano tutaj niemal o każdy szczegół, co jest wielkim plusem. Portrety psychologiczne postaci były budowane w taki sposób, że czytelnik czuje sympatię do bohaterów, współczuje im i zaczyna zastanawiać się nad swoim życiem. Nie jest to jednak tylko książka kryminalna. Warto zauważyć, że jest to także powieść obyczajowa, która pokazuje, że nie ma idealnych rodzin. Wszędzie są jakieś tajemnice, kryzysy, że nie da się poznać nikogo nigdy na sto procent.

Wojciech Chmielarz daje nam książkę, która jest nie tylko rozrywką, to coś więcej, to studium nad życiem każdego człowieka. To książka, która na kanwie kryminału pozwala odpowiedzieć na pytania dotyczące ludzkiej egzystencji.

Ludzie zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com